اخبار برگزیده

تاتو چيست ؟

تاتو طرحي است که با استفاده از سوزن هاي ظريفي که بر روي دستگاه تاتو نصب مي شود ،بعد از بي حسي تاتو، رنگ را به داخل پوست وارد ميکنند. اين طرح ها هم به صورت موقت و هم به صورت دائم روي بدن قرار ميگيرند که در نوع موقت آن رنگ تاتو توسط سوزن به داخل پوست تزريق نشده و فقط طرح مورد نظر روي سطح خارجي پوست مي شود. در اين صورت رنگ تاتو بعد از مدتي از روي پوست پاک مي شود. و نيازي به دستگاه ريمورتاتو براي پاک آن نيست.


تاريخچه تاتو


ساليان سال است که تاتو در بين قشر خاصي از مردم با فرهنگ و اعتقادات متفاوت مرسوم بوده است. برخي از فرهنگ ها معتقد به اين موضوع بوده اند که داشتن تاتو روي بدن نشانگر توانا بودن آن شخص در آن زمينه است . در يونان اما از تاتو براي استفاده جاسوسي و رد و بدل اطلاعات بين جاسوسان استفاده مي شده است.در ژاپن نيز افراد با جايگاه هاي اجتماعي متفاوت ، توسط تاتو از هم متمايز مي شدند.


 


امروزه نيز تاتو مورد توجه بسياري از مردم به ويژه جوانان قرار دارد. رنگ تاتو و نوع آن طرح تاتو به صورت سليقه اي بوده و بسياري از افراد براي نشان داد سمت و سوي فکري خاص خود و يا حتي تنها به دليل زيبا بودن طرح تاتو ، از آن بر روي بدن خود استفاده مي کنند. هر ساله جشنواره هايي برگزار مي شود که در آن ها افراد با تاتو و رنگ تاتوهاي متفاوت ظاهر مي شوند. تاتو در کشور تايلند رواج بيشتري نسبت به ديگر کشورها دارد تا حدي که رشته تاتوکاري و ارائه مدرک آن تنها در دانشگاه هاي اين کشور صورت مي گيرد.


جدا از تاتو روي بدن ، نوع ديگري از تاتو در بين خصوصا خانم ها ، رواج دارد و آن هم تاتو ابرو ، خط چشم و خط لب است. بسياري از خانم ها و گروهي از مردان براي تغيير در چهره خود به تاتو ابرو ، خط چشم و خط لب روي مي آورند. نکته مهم در اينجا ، تغيير عقيده و نظر افراد بعد از مدتي در مورد طرح تاتو و رنگ تاتو منتخب براي خود است. روش هاي متعددي براي ريموو تاتو از نقاط مختلف بدن وجود دارد که در ادامه به آن مي پردازيم .


همانطور که پيش از اين هم گفته شد ، اگر تاتو به صورت موقت با استفاده از رنگ تاتوهاي معمولي انجام شده باشد، نيازي به دستگاهريموور تاتو نيست . اما اگر تاتو دائمي باشد، روش هايي وجود دارد که به متاسفانه به صورت قطع و کامل تاتو را از بين نمي برد ولي تا حد نسبتا زيادي رنگ تاتو را کم رنگ ميکند.


1 يکي از روش ها لايه برداري پوست است. به اين صورت که شما مي بايستي در ابندا پوست را خيلي سرد کنيد تا اندازه اي که بي حس شود . بعد از آن با استفاده از ابزارهاي مخصوص ريموور تاتو لايه هاي پوست را که رنگ تاتو روي آن است را کنده تا تاتو از بين رود. بعد از انجام اين کار جاي زخم روي پوست باقي خواهد ماند.


2 روش ديگر جراحي پوست است که در اين روش پوست را مي شکافند براي خارج  رنگ تاتو. البته با اين کار هم جاي زخم بعد از جراحي باقي خواهد ماند.


3 روش ديگر که نسبتا راحت تر است ، ليزر پوست مي باشد. اما به دفعات زيادي براي از بين رفتن رنگ تاتو نياز هست که هزينه زيادي را هم به دنبال دارد. در نهايت هم امکان باقي ماندن جزئي تاتو وجود دارد.


مضرات تاتو


قبل و بعد از تاتو خطرات جدي وجود دارد که مي بايستي حتما اين موارد مد نظر قرار گيرد.


1 حساسيت هاي پوستي مخصوصا به رنگ تاتو رنگ قرمزبيش از همه رنگها


2 انتقال بيماري هاي خوني به دليل استفاده از ابزار آلوده


3 بيماري هاي جدي پوستي


4 عفونت هاي پوستي بعد از انجام تاتو
ميکروبليدينگ 


ميکروبليدينگ چيست؟


نسلي ديگر از تاتو روي بدن تحت عنوان ميکروبليدينگ در صنعت مد و آرايش فعاليت ميکند. که البته تفاوت هاي اساسي اين دو روش با هم ، متقاضيان با سليقه هاي متفاوت را به سمت خود ميکشد.


با توجه به پيشرفت روزافزون علم در تمامي زمينه ها، محصولات و صنعت آرايشي نير به سرعت در حال پيشرفت و رقابت با روش هاي قديمي در حوزه خود مي باشد. زيبايي از جمله مواردي است که در تمامي دوران مورد توجه انسان ها به ويژه خانم ها و همچنين افرادي که در زمينه مد و فشن فعاليت دارند ، بوده و خواهد بود. روش ها و فنون مختلفي براي آرايش صورت وجود دارد که در اين ميان پرپشت  بودن موهاي ابرو و مژده ، يکي از مواردي است که تاثير به سزايي در زيبايي صورت مي تواند ، داشته باشد. اگر شما هم از آن دسته افرادي هستيد که کم پشتي موها در ناحيه ابروهايتان شما را آزرده مي کند، حتما به فکر روش هايي براي رفع اين مشکل بوده ايد. بعد از تاتو و ميکروپيگمنتيشن ، ميکروبليدينگ ، روش نويني است که به تازگي و حدودا دو سالي مي شود که براي کشيدن طرح تاتو و نقوش روي بدن مورد استفاده مي گيرد. به عبارتي ديگر ميکروبليدينگ نوعي از تاتو است اما با تفاوت هايي ! دستگاه تاتو با استفاده از سوزن هاي ظريفي که روي دستگاه کار گذاشته شده است ، رنگ تاتو را به داخل پوست تزريق مي کند و طرح مورد نظر را روي بدن ايجاد مي کند. اما تفاوت روش ميکروبليدينگ با تاتو در اين مورد است که در ميکروبليدينگ خطوطي نامنظم به صورت ريز و درشت و ظريف لابه لاي ابروهاي شخص ايجاد مي کنند که اتفاقا به دليل همين نامنظم بودن اين خطوط ، طرح حالتي طبيعي به خود ميگيرد. اين عمل در ميکروبليدينگ توسط دستگاهي غير الکتريکي انجام مي شود. تفاوت ديگر اين روش با تاتو در عمق تزريق رنگ تاتو به پوست هم مي تواند باشد. در ميکروبليدينگرنگ در سطح کم عمق  تر پوست نسبت به تاتو قرار ميگيرد و به راحتي مي توان آن را پاک و طرحي ديگر را جايگزين کرد. البته اين نکته را هم مي بايستي در نظر گرفت که به دليل کم عمق بودن رنگ در پوست ، ماندگاري اين روش نيز طبيعتا کمتر است. از طرفي چون ممکن است سليقه افراد در طول زمان تغيير کند، روش ميکروبليدينگ بيشتر مورد توجه عموم قرار گرفته است. 


تفاوت ميکروبليدينگ و ميکروپيگمنتيشن


هر دو اين روش ها ، زير مجموعه اي از تاتو محسوب مي شوند. با اين تفاوت که تاتو به لايه هاي عميق و زيرين پوست نفوذ مي کند اما در ميکروپيگمنتيشن ، به نسبت روش تاتو ، رنگ به لايه هاي کم عمق تر نفوذ کرده و در روش آخر ، يعنيميکروبليدينگ ، رتگ تاتو به لايه هاي سطحي تر و کم عمق تر پوست حتي نسبت به مبکرپيگمنتيشن قرار مي گيرد و به همين دليل ماندگاري کمتري نيز دارد. البته دو روش آخر جز تاتو نيمه دائمي محسوب ميشوند.


هزينه ميکروبليدينگ


در بين سه روش ياد شده ، روش ميکروبليدينگ هزينه بالاتري نسبت به ديگر روش ها دارد. البته هزينه ها در مناطق مختلف مي تواند متغير باشد اما به طور کلي و عرف ، کار ميکروبليدينگ حدودا بين 400 تا 700 هزار تومان هزينه دارد.


 


پوست يکي از مهمترين و حساس ترين نقاط بدن است که در زيبايي انسان تاثير به سزايي دارد. تمامي روش هايي که در اين مقاله به آن ها پرداخته شد ، بي شک داراي عوارضي هر چند کم ، هستند که متقاضيان براي انجام آن مي بايستي حتما اين موارد را در نظر داشته و با علم به اين موضوعات اقدام کنند. مهمترين نکته اي که بايستي رعايت شود ، رعايت اصول بهداشتي در انجام اين قبيل کارهاست . حال با توجه به نکات و مواردي که گفته شد ، افرادي که علاقه مند به اصلاح نقص هاي ابرو خود مي باشند ، و طبيعي بودن آن هم برايشان از اهميت زيادي برخوردار است و تاتو دائمي را نمي پسندند ، مي توانند از روش ميکروبليدينگ استفاده کنند.


روش انجام ميکرودرم ابريژن


کساني که قصد انجام ميکرودرم ابريژن را دارند، حتما اين نکته را در نظر بگيرند که اين کار نياز به تخصص و دانش زياد و دقيق دارد. لذا حتما در مطب و کلينيک هاي پزشکي اين کار را انجام دهند و حتما تحت نظر پزشک هاي پوست اقدام به انجامميکرودرم ابريژن کنند. قبل از ميکرودرم ابريژن نياز هست که شما پوست خود را به طور کامل از لوازم آرايشي پاک کنيد و حتما قبل از انجام اين کار پوست خود را پاکسازي کنيد.


کار ميکرودرم ابريژن حدودا 20 الي 30 دقيقه طول مي کشد.پس از آن براي جلوگيري از التهاب و خشک شدن پوست از کرم هاي کاهش دهنده التهاب نظير زينک و استفاده مي کنند.اني که شاغل هستند و نياز هست در طول روز بيرون و در معرض آفتاب باشند ، ميتوانند فقط از کرم آفتاب استفاده کنند.


شما مي توانيد روش ميکرودرم ابريژن را حداقل بين 3 تا 5 جلسه به فاصله يک ماهه براي جوان سازي پوست خود به کار ببريد.


هزينه ميکرودرم ابريژن


 


هزينه ها معمولا بسته به مطب و پزشک و همچنين منطقه  مورد نظر متغير است ولي به صورت حدودي هزينه ميکرودرم ابريژن جلسه اي بين 70 تا 100 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

ميکروبليدينگ
دستگاه تاتو
رنگ تاتو
ميکرودرم ابريژن"/>

تاتو چيست ؟

تاتو چيست ؟

تاتو چيست ؟

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها